AKCE A AKTUALITY

Unikátní americká strategie pomáhá chudým lidem

Americký lektor a konzultant Phillip DeVol z Ohia navštíví ve dnech 30. - 31. 5. 2013 Otrokovice. Na mezinárodním workshopu, pořádaném v rámci projektu Mosty z chudoby v hotelu Atrium v Otrokovicích, proškolí více než 50 českých zástupců neziskových organizací a státních institucí v unikátní metodě práce s lidmi ohroženými chudobou.

Filozofie Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity, je téměř 20 let úspěšně využívána v sociálně vyloučených lokalitách nejen v USA, ale i Kanadě, Austrálii či Ugandě. Zúčastnění odborníci ze Slovenska a Irska, kde tuto metodu také úspěšně aplikují,předají svým českým kolegům příklady dobré praxe. Česká republika se tak stane třetí evropskou zemí, kde budou lidem v obtížné sociální situaci pomáhat speciálně vyškolení lektoři s cílem zlepšit jejich podmínky pro vzdělávání, pracovní uplatnění a dosažení ekonomické nezávislosti. Tímto způsobem lze dosáhnout nejen zlepšení situace konkrétních lidí, ale v širším měřítku i podpory komunity či regionu, kde nedostatek zdrojů způsobuje problémy. Cílem je zapojit do spolupráce nejen lidi žijící v chudobě, ale i představitele obcí a lokální zaměstnavatele, jejichž zájmem je udržitelný rozvoj.

Projekt Mosty z chudoby je realizován Centrem pro komunitní práci východní Morava, partnery projektu jsou Girasole – sdružení pro pomoc a rozvoj, Fond ohrožených dětí, a Ježek´sLaw Consultants. V rámci pilotního ověření bude tato metoda použita ve Zlínském a Jihomoravském kraji a v příštím roce rozšířena do celé ČR.

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím  Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanosti a státního rozpočtu ČR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

  Kontakt

  CpKP východní Morava

  nám. T. G. Masaryka 2433
  760 01 Zlín
  IČ:709 54 771

  Kancelář:

  Seifertova 33
  750 02 Přerov

  tel.:+420 581 808 241
  e-mail: vychodni.morava@cpkp.cz
  web:    www.cpkp.cz

  Logo CpKP

  Partneři projektu

  Logo Girasole

  Logo FOD

  Logo JLC

  Logo Rada pre poradenstvo v sociálnej práci

  Logo Outside The Box Learning Resources Ltd.